Ziedu nozīme smaržās, kapēc izvēlamies konkrētu ziedu aromātu?
12. jūlijs, 2024 pl. 14:05,
Nav komentāru
Jau no seniem laikiem cilvēki ir radījuši stāstus un leģendas par ziediem, tiem piešķīruši dažādas maģiskas nozīmes, ziedus pielīdzinājuši cilvēku raksturiem, atbilstoši to dzimšanas laikam un pat zodiaka zīmēm. Un svarīgi ir minēt, ka Viktorijas laikmetā Anglijā ļoti populāra bija ziedu valoda.
Luija XIV greznajā pilī Versaļā valdīja ne visai izsmalcināti aromāti. Piemēram, Saules karalis nav apgrūtinājis sevi ar mazgāšanos vannā, bet izmantojis īpašus aromātiskus preparātus, ko piegādāja galma parfimēri. Ilgu laiku smaržu tirgū līdere bija Chanel Nr. 5, ko sāka ražot 1921. gadā, taču tagad tā savu popularitāti nedaudz zaudējusi. Ķīnieši agrāk atklājuši, ka smaržas arī ārstē. Vīraks palēnina elpošanu, padarot to dziļāku, spēcina garu un veicina domāšanu. Kanēlis stimulē organismu un nomierina dusmas. Lavanda dod drošības izjūtu un mazina spriedzi, iedarbojas kā antidepresants, palīdz pret pārslodzi, mazina bailes no augstuma. Jaucot dažādas eļļas ar atšķirīgu smaržu (sena un vienkārša metode, kā iegūst parfīmu), varēja iegūt simtiem dažādu parfīmu (eļļas, vīraku, ziedes), ko izmantoja daudzu slimību ārstēšanā. Apskatīsim populārāko ziedu nozīmi mūsu dzīvē un par ko varērētu liecināt konkrēto aromātu izvēle.
Ziedu un augu simboliskā nozīme
Dzeltenas rozes - simbolizē draudzību, cieņu un lojalitāti. Tās var pasniegt draudzenei vai māsai dzimšanas dienā, bet, lai provocētu pretējā dzimumā interesi par sevi, ir pārāk piezemētas un neitrālas. Tās neizstaro to romantisko vēstījumu kā sarkanās rozes.
Rozā rozes - simbolizē slepenas simpātijas. Perfekts vidusceļš starp dzeltenajām draudzības rozēm un sarkanajām mīlas rozēm.
Baltas rozes - apzīmē nevainīgu un cēlu mīlestību.
Orhidejas - Mīlestības un skaistuma ziedi – ļoti komplimentāri un ievērojami ziedi.
Lilijas — eleganta izvēle, baltās lilijas ir populārākie bēru ziedi, kas simbolizē mieru, grāciju un cieņu. Tīrības un labestības vēstījuma nesējas.
Lotosa zieds – visvairāk attēlotais zieds pasaulē, kas simbolizē garīgu atjaunošanos, atdzimšanu, jo sevišķi austrumu reliģijās. Indijā tas ir nacionālais zieds, sniedzot mieru un iedvesmu.
Ķīnas roze - hibisks (Hibiscus, rosa-sinensis). Ķīnas rozei piemīt spēks mazināt agresijas izpausmes un mierināt cilvēka vēlmes, ar kurām viņš nekad nav apmierināts.
Ceriņi - ir skaisti ziedoši koki, kas laimes meklētājiem liek meklēt pieclapu ziedu. Taču zinātnieki ir atklājuši tā īpašības, kas palīdz tikt galā ar veselības problēmām. Piemēram, visparastākās galvassāpes var novērst, uz galvas liekot svaigas ceriņu lapas. Simboliski ceriņa ziedi vēsta par pirmajām mīlestības jūtām, tātad cilvēka absolūtu harmoniju un savienošanos ar dabas enerģijām. Izmanto meditācijās, jo stimulē apzinātās atmiņas dziļākos slāņus, stiprinot atmiņu.
Hiacinte - Šo ziedu nereti izmanto meditācijās, lai atklātu cēloņus patreizējam stresam un depresijai. Nesen atklāts, ka hiacinte attīra ūdeni.
Vijolīte - Labvēlīgi iedarbojas uz viegli ietekmējamiem cilvēkiem, kas sniedz viņiem patstāvību. Baltās krāsas ziedi nomierina, zilā iedarbojas radoši, savukārt violetās krāsas ziedi mudina uz problēmām paraudzīties bez stresa, filozofiskos apmēros.
Sakura – Japāņu ķirsis. Maigi ziedi ar trauslām ziedlapiņām. Japāņu tautas apjūsmots augs. Zieda forma un krāsa Japānā ir līdzvērtīga vienkāršībai un skaidrībai. Sakura ziedus un tā ekstraktus izmanto masāžās, kuras harmonizē garu un miesu.
Jasmīns - Vidusjūras reģiona valstīs jasmīna smaržu dēvē par smaržu karali, bet austrumu valstīs jasmīns tiek uzskatīts par kaislīgas mīlestības simbolu. Parastais jasmīns ir Filipīnu nacionālais zieds, Javas salā ar tā ziediem grezno līgavas matus, bet Bali salā to audzē dievnamos un izmanto reliģiskajās ceremonijās.
Cerams, ka noderēja!
Lai smaržīga un izdevusies diena
HEBE